Zimný turnaj v rapid šachu – výsledky

šachovnica Počas jarných prázdnin pokračovala séria turnajov GPX v rapid šachu. Do CVČ JUNIOR Bojnice prišli deti aj z odľahlých miest Slovenska ako Trenčín, Žilina, Čadca, Považské Podhradie, Považská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Kremnica. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 41 hráčov. Bol to spoločný turnaj chlapcov a dievčat v kategóriách do 8, 11 a 14 rokov. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, tempo hry 2 x 15 min.

Pripravené boli medaily, diplomy a vecné ceny pre prvých troch v každej kategórií chlapcov a dievčat. Organizátor pripravil aj ceny pre ďalších účastníkov turnaja.

Naše CVČ JUNIOR Bojnice reprezentovalo 15 detí. Najúspešnejšia z našich členov bola Martinka Krahulcová, ktorá získala pohár pre najlepšie dievča turnaja a celkovo v turnaji obsadila 4. miesto. Výborne nás reprezentovali aj chlapci do 8 rokov. Kategóriu vyhral Miško Maroši a celkovo v turnaji obsadil 10. miesto. Druhé miesto do 8 rokov prekvapivo obsadil Jakubko Kipikaša vďaka výbornému finišu – výhre troch posledných partií.

Celkovým víťazom turnaja sa stal Karol Kostelanský z Považského Podhradia. Ďalší medailisti boli Patrik Orgoň  a Jakub Orgoň z Trenčína.