Vianočný turnaj v rapid šachu – výsledky

Na Vianočnom turnaji v CVČ JUNIOR Bojnice sa 27. 12. 2017 zúčastnilo  54 detí. Na turnaj sa prihlásili deti z Bojníc, Prievidze, Bratislavy, Trenčína, Žiliny, Považského Podhradia, Banskej  Bystrice, Dubnice nad Váhom, Topoľčian, Rajca. Počas školských prázdnin sa  deti rozhodli  precvičiť si mozog počas šachovej partie a navštíviť naše krásne mesto. Organizátorom turnaja bolo Centrum voľného času JUNIOR Bojnice  a Šachový klub Prievidza. Bol to spoločný turnaj chlapcov a dievčat v kategóriách do 8, 11 a 14 rokov. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, tempo hry 2 x 15 min.

CVČ JUNIOR Bojnice reprezentovalo 15 detí. Niektorí naši mladí členovia,  ktorí ešte dobre neovládajú kráľovskú hru,  sa prišli pozrieť ako vyzerá ozajstný šachový turnaj. Turnaj  poctil návštevou aj primátor mesta PhDr. František Tám a zástupca primátora – Jozef Hatvanyi.

Celkovým víťazom turnaja sa stal Patrik Orgoň z Trenčína a medzi dievčatami bola najúspešnejšia Martinka Krahulcová, členka CVČ JUNIOR Bojnice a zároveň aj Šachového klubu Prievidza.

Boli udelené medaily, diplomy a vecné ceny pre prvých troch v každej kategórií chlapcov a dievčat. Organizátor pripravil ceny aj pre ďalších účastníkov turnaja.

Špeciálnu cenu pre najúspešnejšieho hráča CVČ JUNIOR Bojnice získal Matejko Kollár.

Celkové výsledky vianočného turnaja v Bojniciach si môžete pozrieť na:

http://chess-results.com/tnr319249.aspx?lan=4&art=1&wi=821

 

Keďže ide o turnaj zaradený do seriálu turnajov Majstrovstvá Trenčianskeho kraja mládeže a GPX SŠZ, môžete si pozrieť aktualizované poradie na:

http://www.skpp.sk/index.php/krajsky-prebor-gpx

 

Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie šachové turnaje v Bojniciach.