Turnaj o meč rytiera Podmanického

Dňa 9. 11. 2019 sa členovia CVČ JUNIOR Bojnice zúčastnili šachového Turnaja o meč rytiera Podmanického. Bol to už šiesty ročník tohto turnaja s veľmi bohatou účasťou  až 58 hráčov.

Do Považského Podhradia si prišli zahrať nasledujúci naši členovia: Matúš Briatka, Richard Fialka, Zoja Fialková, Zoja Kotríková, Timotej Kotrík, Juraj Obert a Tobias Mojžiš. Pre viacero z nich to bol prvý šachový turnaj v živote a išli len získavať skúsenosti.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 5 kôl s hracím tempom 2 x 15 min. na partiu, bez zapisovania ťahov. Turnaj je určený najmenším deťom, ktoré ešte len začínajú so šachom. Nehrá sa na nemožné ťahy. Má slúžiť ako príprava na turnaje GPX. Deti sa majú na tomto turnaji naučiť, ako si nájsť svoju šachovnicu, ako hrať s hodinami a ako hlásiť výsledky.

Riaditeľ turnaja sa veľmi snažil, aby bol turnaj výnimočný a veľmi zaujímavý pre deti. Pútal obrovskú pozornosť detí, keďže bol oblečený za kráľa. Rozhodcovia mali černokňažnícke klobúky, fungovala hradná kuchyňa a aj hradná temnica, v ktorej mali končiť nedisciplinovaní rodičia, ktorí napovedajú deťom.

 

Celkové poradie turnaja si môžete pozrieť na:
http://chess-results.com/tnr479675.aspx?lan=4&art=1

Fotogaléria usporiadateľa turnaja:
https://pmspotter.rajce.idnes.cz/6.Turnaj_o_mec_rytiera_Podmanickeho_9.11.2019/