Vianočný turnaj v rapid šachu – výsledky

Vianočného turnaja v CVČ JUNIOR Bojnice sa zúčastnilo 31 detí. Turnaj sa tešil záujmom detí z odľahlých miest Slovenska ako Bratislava, Trenčín, Žilina, Považské Podhradie, Banská Bystrica, Rajec. Do Bojníc si prišli zahrať aj aktuálni majstri Slovenska do 8 rokov: Timea Haásová a Marek Ďurovka.

Organizátorom turnaja bolo Centrum voľného času JUNIOR Bojnice a Šachový klub Prievidza. Bol to spoločný turnaj chlapcov a dievčat v kategóriách do 8, 11 a 14 rokov. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, tempo hry 2 x 15 min.

Naše CVČ JUNIOR Bojnice reprezentovalo 11 detí. Niektorí naši mladí členovia, ktorí ešte dobre neovládajú kráľovskú hru sa prišli aspoň pozrieť, ako vyzerá ozajstný šachový turnaj. Celkovým víťazom turnaja sa stal Jakub Orgoň z Trenčína a medzi dievčatami bola najúspešnejšia Martinka Krahulcová. Celkovo aj medzi chlapcami obsadila pekné – 3 miesto. Traja najlepší hráči turnaja boli ocenení pohármi. Medaily, diplomy a vecné ceny si odnesli prví traja v každej kategórii chlapcov a dievčat. Organizátor pripravil ceny pre ďalších účastníkov turnaja.

Špeciálnu cenu pre najúspešnejšieho hráča CVČ JUNIOR Bojnice získala Martinka Krahulcová. Celkové výsledky vianočného turnaja v Bojniciach možete pozrieť na http://chess-results.com/tnr400601.aspx?lan=4&art=1&fed=ENG&turdet=YES&flag=30

Keďže ide o turnaj zaradený do seriálu turnajov Majstrovstviev Trenčianskeho kraja mládeže a GPX SŠZ. Aktualizované poradie je na http://www.skpp.sk/index.php/krajsky-prebor-gpx

http://gpx.jogo.sk .

Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie šachové turnaje v Bojniciach.